MZ MŽ "A" 1. kolo nástavby SK Rakovník

12.05.2019 09:34

Krajský přebor – nástavba 1. kolo

SK Rakovník  -  TJ TATRAN Sedlčany „A“       3 : 2   (1 : 2)

Ve sobotu 11.5.2019 sehráli mladší žáci „A“ 1. kolo nástavbové části mistrovského utkání v jarní části ročníku 2018 – 2019 o přeborníka Středočeského kraje.

Začátek utkání : 11,40 hod. Hrálo se 2 x 30 min.

Hřiště: travnaté

Sestava:

Brankář:   Jan Jiráček

1,    Šimon Macháček – Tomáš Hodouš; Jiří Novák Matěj PeštaJakub Hodouš; David Barták - Daniel Vondra

2,    Matěj Macháček – Michal Stibor Jan Timofte

Střelci branek: D. Vondra 10´ , M. Macháček 14´

Zápas se hrál za podmračeného počasí a místy deštivého počasí. Začátek zápasu nám vyšel. Důrazným napadáním soupeře hned na jeho polovině hřiště přineslo úspěch. V 10´vybojoval míč D. Vondra a krásným obloučkem přehodil brankáře, který se nestačil vrátit do opuštěné branky 0:1. O 4 min. později proběhla rychlá výměna míče mezi hráči na levé straně a následovala nezištná přihrávka před branku soupeře, kde stál nehlídaný M. Macháček a pro něj už nebyl problém dopravit míč do prázdné branky 0:2. Následně se začala hra vyrovnávat. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, tím by jsme soupeře zlomili. Příležitosti jsme k tomu měli. Naopak domácí po zaváhání naší obrany snížili ve 27´ na 1:2.

Druhý poločas byl opět zajímavý a dramatický. Příležitosti obě strany nevyužily. Ve 37´ byl v našem pokutovém území faulován hráč domácích a rozhodčí nařídil pokutový kop. Brankář Jiráček jeho střelu zachytil a včasným přikrytím míče znemožnil i dorážku. Vyrovnaný zápas pokračoval dál. Pravidlo ve fotbale nedáš – dostaneš platí dvojnásobně. Naše nevyužité příležitosti soupeř využil v 57´ , kdy naším polovlastním gólem vyrovnal. Aby té smůly nebylo ještě málo v poslední minutě přidal třetí gól a se štěstím vyhrál 3:2. I to se ve fotbale stává. Je pravda, že naší oslabené sestavě (pouze tři hráči na střídání) začaly v závěru zápasu docházet síly

Další jarní mistrovský zápas v nadstavbové části hrajeme v sobotu 18.5.2019 s FK Pšovka Mělník na hřišti soupeře. Nominace a místo srazu bude uvedeno na webových stránkách.