přidávám krátké shrnutí dvou zápasů našeho B týmu.

přidávám zde malé ohlédnutí a zhodnocení dvou posledních utkání našeho B týmu.

Okresní přebor starších žáků – 14. kolo, jaro 2022

Starší žáci „B“ – Spartak Rožmitál   1:3 (0:0)
G:
Havel

Sestava:
Pšenička – Machek (2. poločas chytal), Linhart, Pudil, Hron, F. Matoušek, Barták, Havel, Valenta, Voháňková, Kouba
Střídali (opakovaně): Ježil, Ballon, Sedlář, Šamša, Lehovec

První mistrovské utkání v jarní části přineslo velmi dobrý zápas, kde nechybělo nasazení, důraz i pěkné fotbalové akce z obou dvou stran. Úvod zápasu se nám vydařil a získávali jsme většinu odražených míčů a následně jsme mohli kombinovat. Postupem času se hra vyrovnala a soupeř nás donutil i k odkopávání z přetížené obrany. My jsme podnikli v první části několik povedených křídelních úniků, ale většinou se nepodařilo zakončit. Soupeř těžil hlavně z fyzické převahy několika svých hráčů a vytvořil si minimálně dvě vyložené brankové příležitosti. Pochválit na tomto místě musím i obranu, protože se jí mnohokrát podařilo vystavit soupeře do ofsajdu.

Druhý poločas začal naší obrovskou šancí na vedení. M.Pšenička zatáhl míč po lajně, jeho přízemní nabídku do vápna brankář vyrazil k P.Pudilovi, ale ten ve skluzu zamířil jen do břevna. V 38.minutě se soupeř prosadil střelou z trestného kopu z 25 metrů – 0:1. Branka nás ovšem nesrazila a snažili jsme se vyrovnat. Bohužel jsme naráželi na dobře organizovanou obranu a také se nám nedařilo kvalitní přihrávkou do prostoru vybídnout nabíhající hráče – většinou jsme míč v záloze předrželi. V 50. minutě předvedl hostující hráč na levé straně pěkný individuální průnik, když přešel přes tři naše hráče, následně vystřelil a po nejistém zákroku brankáře skončil míč bohužel v síti – 0:2. V závěru se nám již příliš nedařilo a soupeř byl aktivnější. V 64.minutě navíc Rožmitál chytře rozehrál trestný kop a pro osamoceného hráče na velkém vápně nebyl problém skórovat – 0:3. Těsně před koncem jsme dočkali zasloužené branky, když se pěkným lobem přes padajícího brankáře prosadil M.Havel a upravil na konečných 1:3.

Náš výkon nebyl samozřejmě stoprocentní, ale celkově musíme úroveň utkání určitě hodnotit kladně. Přesně tento typ zápasu, kde se musí hrát naplno po celou dobu je nejlepší pro jejich rozvoj. V naší hře bylo několik věcí, které zkusíme v tréninku ještě potrénovat, ale zároveň jsme měli radost, že se tam objevily i pasáže hry, kde jsme dokázali natrénované situace použít v zápase. Vzhledem k tomu, že od nové sezóny nás bude opět čekat krajská soutěž (hráči z áčka přejdou do mladšího dorostu), tak je potřeba abychom se na to nyní během toho jara připravili a všichni hráči postupně dostali příležitosti se rozehrát.

Okresní přebor starších žáků – 15. kolo, jaro 2022
Sobota 2. 4. 2022 (hřiště: Petrovice)

SK Petrovice – Starší žáci „B“   0:5 (0:2)
G:
---

Hráči k dispozici na zápas:
Pšenička, Sedlář, Voháňková, Linhart, Pinkas, Lehovec, Sasina, F. Matoušek, Havel, Vodenka, Kouba, Ježil, Valenta

K druhému jarnímu mistráku jsme odjeli ve velmi oslabené sestavě, což jasně dokazuje konečný výsledek (na podzim jsme soupeře jasně porazili). Bohužel tentokrát nebyl tým doplněn nikým ze širšího kádru „áčka“ a chybělo i několik stabilních hráčů „béčka“. Herně se nám příliš nedařilo a velké problémy nám dělalo bránění, kde jsme byli daleko od hráčů. Pozitivem zápasu je, že větší herní vytížení dostali zase hráči, kteří s námi trénují kratší dobu a stále před sebou mají hodně práce. Poděkovat musíme i dvou hráčům z mladších žáků, kteří nám vypomohli a na hřišti se neztratili.