Okresní přebor starších žáků – 18. kolo, jaro 2022

Starší žáci „B“ – Nová Ves/Nový Knín    3:1 (1:1)

Sestava:
Valenta – Špánek, Pšenička, Pudil, Machek, Voháňková, Vodenka, Matoušek, Hron, Beňo, Havel
Střídali (opakovaně): Ježil, Sedlář, Lehovec, V.Stibor, Zouhar, Ballon
Pozn.: od 25.minuty do poločasu chytal F.Lehovec, druhou část zápasu P.Machek

Protrhnout sérii porážek jsme chtěli v domácím utkání se spojeným týme Nové Vsi a Nového Knína. Z aktuálních výsledků soupeře bylo zcela zjevné, že mu na podzim proti nám (vyhráli jsme 10:1) chybělo hodně hráčů a tak jsme očekávali velmi těžký zápas. Soupeř měl celkově starší sestavu a několik fyzicky velmi dobře narostlých hráčů. Nám se ovšem tentokrát od začátku dařila kombinační hra, kterou jsme se chtěli co nejvíce vyhnout osobním soubojům. Hrálo v dobrém tempu a hned od úvodu se střídaly nebezpečné situace před oběma brankami. V té naší tentokrát dostal příležitost D.Valenta a vedl si velmi dobře, když zlikvidoval dvě velké šance soupeře a dařila se mu i rozehrávka. Bohužel v 25.minutě Davida nešťastně zranil dobíhající útočník, museli jsme střídat a do branky šel F.Lehovec. V té chvíli už jsme ovšem vedli 1:0, když si na přihrávku do strany naběhl F.Matoušek a v zakončení se nemýlil. Další dvě naše velké šance v první části ještě měli V.Stibor a I.Voháňková, ale jednou hosty zachránila tyčka a v druhém případě šla střela těsně vedle. V 32.minutě vytáhl F.Lehovec reflexivním zákrokem prudkou střelu ze stany. V 34.minutě bohužel soupeř využil nepovedené rozehrávky a následného nedůrazu při bránění a vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu jsme do branky nasadili P.Machka. V obraně ho nahradil J.Beňo, který si v prvním poločase zkusil hrát v útoku, ale příliš se mu tam nevedlo a dále pokračoval na pozici, kde mu to sedí a je pro mužstvo velkým přínosem. I v druhé části jsme chtěli pokračovat ve fyzicky náročné hře plné nasazení, napadání a rychlých přechodů do útoku pomocí přesných přihrávek. Dovolit jsme si to mohli také díky tomu, že jsme měli na rozdíl od soupeře hodně lidí na střídání a hráči si mohli průběžně odpočinout. Potěšitelným faktem do budoucna je skutečnost, že více než polovina našich hráčů ještě věkově patřila do mladších žáků. Soupeře jsme v druhém poločase víceméně k ničemu nepustili a naopak jsme si dokázali vytvořit několik dobrých pozic a situací před jeho brankou. Problém byl bohužel opět s koncovkou a několik pěkných akcí skončilo nepřesným zakončením. Nakonec se nám podařilo přidat ještě dvě branky Ondrou Ballonem, který si v obou dvou případech dobře naběhl a využil své rychlosti. Po závěrečném hvizdu jsme se tak mohli radovat ze zasloužené výhry 3:1.

Celé mužstvo si za předvedený výkon zaslouží pochvalu, protože se nám dařilo plnit věci, o kterých jsme mluvili v kabině a snažíme se je na tréninku pilovat. Dobře se s průběhem zápasu vypořádalo i několik hráčů, kteří nastoupili na pro ně nových pozicích. Příští zápasy hrajeme v sobotu 30.4.2022 od 14:30 hod v Prostřední Lhotě a potom ve středu 4.5.2022 od 17:30 hod v Milíně.