Okresní přebor starších žáků – 19. kolo, jaro 2022
sobota 30. 4. 2022 (hřiště: Prostřední Lhota)

Prostřední Lhota – Starší žáci „B“    0:5 (0:3)

Sestava:
Lehovec – Machek, Pšenička, Linhart, Špánek, Voháňková, Havel, Matoušek, Hron, Ballon, Kouba
Střídali (opakovaně): Ježil, Sedlář, Valenta
Pozn.: 2. poločas chytal M. Pšenička

Zápas s Prostřední Lhotou měl být ideální příležitostí si zkusit některé věci z tréninku, které procvičujeme, zahrát si pěkný fotbal a zlepšit si střelecké statistiky. Úvod tomu i napovídal, když po pěti minutách to bylo již 0:2. Bohužel v tuto chvíli hráči zcela vypnuli, přestali dodržovat stanovenou taktiku a styl hry, kdy jsme chtěli hrát hodně na přihrávku a roztahovat hru. Naopak jsme se přizpůsobili hře domácích a nesmyslně se bojovalo v chumlech a místo vypracovaných příležitostí jsme pouze stříleli z nepřipravených pozic. Po důrazné promluvě o poločasové přestávce se to v druhé části přeci jen o něco zlepšilo a dařilo se nám více využívat volných prostorů a vytvářet si nebezpečné situace. Zvláště na domácí platilo rychlé zatáhnutí míče po lajně a zpětná přihrávka na střelu. Příliš se bohužel nezlepšilo zakončení a z jasných pozici jsme stříleli vedle, nebo do brankáře.

----------------------------------------------------------------

Okresní přebor starších žáků – 20. kolo, jaro 2022
čtvrtek 5. 5. 2022 (hřiště: Milín)

Tochovice – Starší žáci „B“    10:0 (4:0)
G:
---

Sestava:
Pšenička – Hron, Linhart, A. Vovsík, Beňo, Voháňková, Havel, Vodenka, Matoušek, Kouba, Valenta
Střídali (opakovaně): Ježil, Sedlář, Zouhar, Lehovec

Ve čtvrteční dohrávce nás čekalo utkání s Tochovicemi, což je vlastně Milín, ale hrající pod hlavičkou Tochovic. Na podzim byl u nás soupeř ve značně oslabené sestavě a bylo jasné, že tentokrát se bude jednat o úplně jiný zápas. Naše předpoklady se naplnily při pohledu do zápisu o utkání, kde za domácí hráli prakticky pouze jen starší žáci posledním rokem. Naopak v naší sestavě byl pouze jeden.

Hned od začátku byl na hřišti fyzický rozdíl znát a nám nezbývalo nic jiného, než se snažit bojovat, hrát na maximu možností a při zisku míče zkoušet zakombinovat a nenechat se zatlačit pod neustálý tlak. Domácí těžili z fyzické vyspělosti, rychlostních předpokladů a dobrého nákopu. Některé situace pro nás během zápasu vlastně byly naprosto neubránitelné. Na druhou stranu je potřeba říci, že minimálně tři branky padly i po našich obrovských chybách v rozehrávce.

I přes velmi hrozivě vypadající výsledek jsme ovšem naše hráče po zápase pochválili, protože se snažili se soupeřem bojovat a hlavně ve chvíli, kdy jsme měli míč na kopačkách, tak se nám dařilo rozehrát pěkné útočné akce. Několikrát jsme se dostali i do dobré příležitosti, ale buď jsme zamířili vedle, nebo skvěle zasáhl domácí brankář. Jednoznačně nejlepším naším hráčem byl kapitán Matěj Havel.

-----------------------------------------------------------

Okresní přebor starších žáků – 21. kolo, jaro 2022
sobota 7. 5. 2022 (hřiště: Taverny)

Starší žáci „B“ – Podlesí/Bohutín    2:4 (1:2)
G:
Tatek, Pšenička

Sestava:
Pšenička – Novotný, Linhart, Dembélé, Beňo, Voháňková, Havel, Matoušek, Tatek, Kouba, Valenta
Střídali (opakovaně): Sedlář, Lehovec, Ballon, Vodenka, V. Stibor
2. poločas chytal D. Valenta

V dalším zápase béčko čekal spojený tým Podlesí a Bohutína. Stejně jako ve čtvrtek Tochovice, tak i zde má soupeř k dispozici několika velkých hráčů r. 2007. Zároveň je ovšem potřeba říci, že i naše sestava byla o něco „starší“ než obvykle, když nám šlo vypomoci pár kluků z áčka.

Hned od prvních minut se hrálo v rychlém tempu a střídali se nebezpečné situace před oběma brankami. Nám se podařilo brzo vstřelit vedoucí branku Vojtou Tatkem a stejný hráč ještě mohlo naše vedení navýšit, ale bohužel zamířil vedle. Do poločasu se podařilo soupeři skóre otočit a stav byl 1:2. Několik našich nadějných situací skončilo nepovedenou finální přihrávkou. V druhé části pokračovala naše mírná herní převaha, ale hosté ve 40.minutě střelou zpoza vápna zvýšili na 1:3. V 51. minutě našel J. Beňo pěkným centrem ve vápně M.Pšeničku a ten míč uklidil do sítě – 2:3. V těchto chvílích se nám dařilo soupeřovu obranu zaměstnávat rychlými útoky po stranách a vedení hosté drželi hlavně díky svému brankáři. V 55.minutě se bohužel pěkná akce podařila i soupeři a prohrávali jsme znovu o dvě branky – 2:4. Závěr utkání přinesl spíše neurovnanou pasáž hry a bojovalo se hlavně ve středu pole. Obě mužstva ovšem stále hrály ve velkém tempu a bylo vidět, že je utkání baví.

Celkově je potřeba utkání hodnotit velmi pozitivně, protože to byl dost vyrovnaný fotbal, což jsou přesně ty zápasy, které všem hráčům dají nejvíce a donutí je nechat na hřišti maximum.